Síla novoročního předsevzetí [náhledový obrázek]

Síla novoročního předsevzetí

Do konce roku 2015 zbývají už jen hodiny a v takovou chvíli mám vždycky chuť (nebo spíše nutkání) bilancovat. Probírám se uplynulými dvanácti měsíci a zpětně hodnotím, co se mi povedlo a co naopak nedopadlo tak úplně podle mých představ.

Začátek nového roku je vždycky příležitostí pro předsevzetí, která by z nás měla udělat lepšího člověka. Čekat na kalendář je ale zbytečná výmluva. Začít s něčím novým se dá kdykoliv a poslední prosincový den by měl zůstat jen dnem, kdy za sebou hodnotíme rok uplynulý a nemalujeme si před sebou ten nadcházející.

Jsou to krásná slova, avšak musím se přiznat, že je pro mne těžké si nějaké to předsevzetí nedat. Koneckonců rok 2015 měl nějaké mezery a je co zlepšovat. Jsem rád, že jsem si našel čas psát. Vzniklo pět povídek (šestá je rozepsaná) a několik příběhů o padesáti slovech. Stihl jsem se při tom věnovat rodině a vydělat dost peněz, abychom netrpěli hlady. 🙂 Taky jsem letos nezačal kouřit a jsem už 365 dní bez nikotinu – už mi na tom ani nepřijde nic tak světoborného.

Co mne však mrzí je to, že jsem nestihl napsat příspěvky do všech literárních soutěží, jak jsem si plánoval. Chtěl jsem se zúčastnit deseti soutěží, nakonec jsem stihl jen dvě. Trochu mě to mrzí a příští rok bych to chtěl trochu dohnat. Taky bych si chtěl najít víc času na kreslení a malování. Seznámení s olejovými barvami a plátnem totiž dopadlo docela dobře a mám v úmyslu v tom pokračovat. Už mám vymyšleno, co bych chtěl namalovat na několik obrazů. Snad se k tomu dostanu.

Každopádně všem lidem, kteří čtou můj blog a nakonec i těm, kteří ho nečtou, přeji vše nejlepší do nového roku. Ať se vaše cesty ubírají jen tím kýženým směrem.

Za hodinu je půlnoc. Stihl jsem to jen tak tak. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
Jan Konečný - Holčička v temnotě ztracená

strašidelná fantasy pro děti, co se nebojí, a pro dospělé s fantazií

objednat