Co kutím ve své spisovatelské dílně? [náhledový obrázek]

Co kutím ve své spisovatelské dílně?

Říkal jsem si, že už bylo dost všelijakých rad a doporučení. Měl bych už konečně taky ukázat, na čem pracuji já sám.

V šuplíku se mi povalují dvě dokončené povídky. Povídka „Kameny“ je dopsaná a pár dobrých duší mi přislíbilo, že se na ni podívá a provede korektury. Děkuji jim, věřím, že ten text vylepší a vybrousí k dokonalosti. A o čem ta povídka vůbec je? Je o jednom skřetovi, který odmítá přepadávat pocestné, přestože jde o rodinnou tradici. Místo toho se raději věnuje zahradničení. Až jednoho dne najde u svého políčka záhadné kameny, které mu nedají spát.

Ilustrace k povídce Kameny

ilustrace k povídce Kameny

Další hotová povídka se jmenuje „Mozek“. Jde o příběh, ve kterém dojde k nepříjemné události, kdy se vypustí na svět nezvladatelná síla. Někdy je prostě lepší nechat věci na pokoji a neposlouchat svou zvědavost. Aby se věci dostaly zpět pod kontrolu, je třeba získat důležitou informaci z jednoho mozku. Je to sci-fi a zčásti i horor.

ilustrace k povídce Mozek

ilustrace k povídce Mozek

Aktuálně rozepsaná věc má název „Poslední astronom“ a zatím nemám tušení, zda půjde o povídku nebo kratší novelu. Záleží na tom, jak moc bude příběh nabývat a co všechno v něm bude třeba odvyprávět, aby měl hlavu a patu. Nedá se říct, že by šlo přímo o vědeckofantastické téma, ale pro napsání mne inspiroval tento tweet – https://twitter.com/HanaSvabova/status/606559108150345729. Ta myšlenka mi přišla moc pěkná. Dlouho jsem nevěděl co s tím, jak to mám přetavit v nějaký zajímavý příběh. Věci, které mne napadly, byly tak trochu přemrštěné. Teď mám dojem, že je to rozepsané velice dobře a ten příběh mne baví. Snad ho nepokazím.

Na vedlejší koleji mám ještě rozepsaný příběh s pracovním názvem „George“, což je taková postapokalyptická komorní věc. Rozepsal jsem to už před hodně dlouhou dobou. Tenkrát jsem to nedopsal a začal od začátku. Možná začnu potřetí, protože už je to dlouho, co jsem se tomu věnoval a navázat hladce by bylo asi obtížné.

Některé povídky zveřejním zdarma na svém webu nebo i někde jinde na internetu. Pokud se zadaří, tak bych mohl vydat letošní povídky v jedné povídkové knížce. Přichystaných námětů mám zhruba deset.

Tak, to je z mé kuchyně zatím vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
Jan Konečný - Holčička v temnotě ztracená

strašidelná fantasy pro děti, co se nebojí, a pro dospělé s fantazií

objednat